MÜŞTERİ ÇAĞINDA
BAŞARILI OLUN

Müşteri Çağında Başarılı Olun

Güçlü bir müşteri deneyimi sunmak ve dijital dünyaya büyük ilgi duyan müşterilerin ihtiyaçlarına uyum sağlamak, diğer yandan da çok büyük hacimlerdeki verileri yönetip giderek artan karmaşıklıktaki dolandırıcılıklarla mücadele etmek, kuruluşların günümüzde karşılaştığı temel zorluklardan bazılarıdır. Sürmekte olan bu kültürel değişim, büyük oranda günümüz müşterilerinin beklentileri tarafından yönlendiriliyor. Kuruluşların beşte dördünden fazlası (%81) şu anda müşterilerini tamamen anlamayı bir öncelik haline getiriyor.

Sonuç olarak bu dijital deneyim, artık dünya genelindeki işletmelerin yönetici kadroları için önemli bir yatırım alanı. Geleneksel işletme modellerinin önümüzdeki beş yıl içinde yok olacağının öngörülmesi, dijital dünyayı birçok şirket için temel savaş alanı haline getiriyor. Bununla birlikte, kuruluşların sadece üçte biri (%33) dijital deneyimini optimize edip iyileştirmenin avantajlarını tam olarak anlıyor.

Güçlü rakiplerin yarattığı baskının artmasıyla birlikte küçük, esnek ve piyasada yeni olan girişimci şirketler, alışılmışın dışına çıkıyor ve müşterilere iş yapma şeklini değiştiren yeni ve yenilikçi teklifler sunuyor. Eski sistemler veya geleneksel pazara sunma yöntemlerinin yükü altında ezilmiyorlar. İşletmelerin birçoğu birden fazla kanal ve cihaz genelinde açık ve kusursuz bir deneyim sunuyor.

Rekabet avantajını korumak için işletmelerin yeni bir bakış açısını benimsemesi, müşteri deneyimlerini optimize etmesi ve çok kanallı hizmetlerini kusursuz ve tutarlı şekilde sunması, diğer yandan da en iyi dolandırıcılıktan korunma çözümlerinin faaliyette olduğundan emin olması gerekir.

İnfografik

 

Müşteri Çağında Başarılı Olun  Dijital Dünyada Yeni Bir Yaklaşım  Dolandırıcılığa Dengeli Bir Yaklaşım  360 Derece Müşteri Görünümü
Winning Digital Fraud Customer
     
     
     management

 

 

Experian, Ağustos 2016'da Forrester Consulting ile iş birliği yaparak Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde 380 C seviyesi ve bölüm başkanıyla bir çalışma yürüttü. Ankete yanıt verenlerin tümü kurumsal risk, müşteri veri yönetimi, dolandırıcılık yönetimi ve müşteri yolculuğu haritalama bölümlerinden sorumluydu ya da karar verme süreçlerinde önemli bir role sahipti.

"Müşteri çağında başarılı olun" adlı çalışma, işletmenizin karlılığını artırmak için müşterileri nasıl kazanabileceğinizi, koruyabileceğinizi ve elde tutabileceğinizi anlamanıza yardımcı oluyor.

Hemen indirin

Bu webinar kaydını neden indirmelisiniz?

Forrester Baş Analisti James McCormick ve Experian Strateji Direktörü Richard Topham, 13 Ekim 2016'da müşteri çağında başarılı olma stratejilerini sundu.

Webinar kaydını indirin ve "Müşteri çağında başarılı olun " adlı çalışmamızın bulgularının ana hatlarıyla açıklandığı, Forrester Consulting tarafından yürütülen tartışmayı dinleyin. Avrupa, Orta Doğu ve Afrika genelinde yaklaşık 400 C seviyesi ve bölüm başkanıyla anket yapılan bu çalışma şunları ele alıyor:

 • İşletmelerin şu anda yeni dijital dünyada pozitif müşteri deneyimi sunma konusunda karşılaştıkları zorluklar.
 • Müşteri deneyiminden ödün vermeksizin dolandırıcılıkla başarıyla mücadele etmek. C seviyesinin sadece %20'si dolandırıcılık önleme konusunda dengeli bir yaklaşıma sahip olduklarını düşünüyor.
 • Müşteriye ilişkin 360 derecelik görünümün önemi ve bunun müşteri deneyimini ve karlılığı nasıl iyileştirdiği.
 • Dijital dünyada yeni bir yaklaşım benimsemenin önemi. Kuruluşların %31'i, dijital yolculuklarını sonlandırmayan müşteri sayısının geçtiğimiz yıla göre arttığını kabul ediyor.
 • Kuruluşların yatırım yapmayı planladıkları alanlar ve bu zorlukları ele alıp en iyi müşteri deneyimini sunmak için uyguladıkları strateji türleri.

Yeni müşteri çağında nasıl başarılı olabileceğinizi ve işletmenizin karlılığını nasıl artırabileceğinizi öğrenmek için webinar kaydını hemen indirin.

Danışmanlık Talebi

Daha fazla bilgi için formu doldurun

 • Gönder
 • © Experian 2017. Tüm hakları saklıdır.