Loading...

Experian, İleri Analitik Teknikleri ve Çözümleriyle Yenilikçi Yaklaşımını Sürdürüyor

Experian, 2019 yılı hedefleri kapsamında, ileri analitik tekniklerle sunduğu hizmetlerini geliştirmeye ve verinin müşteri yönetiminde uçtan uca kullanımı için sektörde çözümlerini sunmaya devam edecek. Farklı sektörlerde analitik yaklaşımların hızla hayata geçirilebilmesi ve izlenebilmesi için gerekli süreçlere deivme kazandıracak olan Experian, uluslararası alandaki deneyim ve yetkinliklerini de aktarmayı sürdürecek.

Experian bu kapsamda, maliyetlerin etkin yönetimi için veri odaklı dijitalleşmeyi ön planda tutarken, müşteri iç görüsünü geliştirmeye yönelik Makine Öğrenmesi uygulamalarının hem pazarlama hem de finans alanında daha yaygın kullanılmasını sağlamayı hedefliyor. Müşterilere yönelik veri zenginleştirmesi için sektörler arası veri paylaşım ihtiyacının önem kazanmasıyla Experian, KOBİ ve ticari müşterileri için gelir tahmin ve limit atama modelleri, erken uyarı ve tahsilat modellerini de bu bakış açısı ile geliştirmeye devam edecek. Tahsilat süreçlerinin dinamik segmentasyon yaklaşımıyla oluşturulması, tahsis ve tahsilat alanlarında yapısal olmayan veri kullanımı için modellerin güçlendirilmesi de Experian tarafından öncelik verilen alanlar arasında yer alacak.

Son 10 yıldır Türkiye’de istikrarlı bir şekilde büyümesini sürdüren Experian, ileri analitik teknikler başta olmak üzere, müşterilerinin anlık kredi riski kararları almaları, regülasyonlara uyum sağlamaları ve dolandırıcılığı önlemeleri konusunda değer yaratan iş çözümleri sunmaya devam edecek. Experian Türkiye’nin başarısının en temel nedeni, yerel olarak güçlü bir kadroya sahip olması ve bu amaçla insan kaynağına sürekli yatırım yapması. 2019’da da hem yerel kaynaklarını güçlendirmeye hem de Türkiye pazarına özel olarak ayrılmış uluslararası kaynaklarını artırmaya devam edecek.