Stratejik Risk Yönetimi İle Kar Kaybını Azaltın

İstikrar, büyüme ve karlılığın temelinde etkin bir stratejik risk yönetimi yatmaktadır. Dengede tutulması gereken bu kadar çok unsur varken, kredi riskini yönetmek oldukça zor bir hale gelebilir. Yeni fırsatlar yaratırken riskinizi minimuma indirmek için yüksek kalitede veri, sistemler ve stratejiler kullanarak kredi riskinizi en iyi şekilde analiz etmeniz çok önemlidir.

İster bireylere ister işletmelere kredi sunan bir kurum olun, ister diğer kurumlarla iş ilişkisi içerisinde olun, karlılığınızı en üst düzeye çıkarmanıza ve müşteri yaşam döngüsünün her aşamasında kredi riskini azaltmanıza yardımcı olan kredi risk çözümleri sunuyoruz.

 

Başvuru Süreci

Tüm süreçlerinizi baştan sona otomatik olarak yönetmenize yardımcı oluyoruz. Başvuru tahsis çözümlerimiz, riski ve potansiyel alacakları proaktif olarak yöneterek müşteri değerini artıran hızlı, esnek karar destek sistemleri ve iş akışları sunuyor.

Kimlik Doğrulama

Online olarak ve call center aracılığıyla güvenli bir biçimde işlem yapmaya engel olmadan, sahteciliği gerçek zamanlı olarak önleyen "anında tespit, validasyon ve kimlik doğrulama" araçları sunuyoruz. Backgroundchecking.com aracılığıyla çalışanlarınızın gerçekten söyledikleri kişi olup olmadıkları, iş konusundaki yetkinliklerinin yeterli olup olmadığı bilgisini sağlıyoruz. 

Portföy Yönetimi

Portföyünüzün gerçek müşteri değerini ve toplam riskini anlamanız için detaylı analizler yapan Experian, sizin için en çok değer yaratacak müşterileri tespit etmekte ve bu müşteriler hakkında bilmeniz gereken ek bilgileri öğrenmenize yardımcı olmaktadır.

Başvuru Sahteciliği

Finans, Telekomünikasyon ve Sigorta sektörlerindeki firmalar en büyük gelir kaybını sahtecilik nedeniyle yaşamaktadırlar ve bu kayıplar karlılığı önemli ölçüde etkilemektedir. Experian, yazılımları ve bilgi birikimi ile kurumunuzun sahte başvuruları kabul etmeden önce hızlı ve etkin bir biçimde tespit etmenize yardımcı olmaktadır.

Tahsilat Yönetimi

Ekonomik döngünün genel akışında bir sorun olmadığı sürece tahsilata genellikle yatırım yapılmamaktadır. Ancak yetersiz tahsilat stratejileri artık yeni iş sayısındaki artışla kapatılamayacak hale gelmiştir. Tahsilat, maliyet olmaktan çıkmış, kar kaynaklarının ön saflarındaki yerini almıştır. Segmentasyon, suçlu takibi, hesap izleme, karar destek ve vaka yönetimi gibi temel tahsilat ihtiyaçlarınızı karşılayan Experian, veri, analitik çözümler ve yazılımı bir arada kullanarak kapsamlı hizmetler sunmaktadır. 

Veri ve Skorlama

Kurumlar Experian'dan sağladıkları en güncel ve doğru veriyi kullanarak hızlı ve tutarlı bir şekilde aksiyon alabilmekte ve risklerini azaltabilmektedirler. Experian, çok sayıda sektöre hitap eden kapsamlı tüketici verisi ve ticari veri, raporlama ve skorlama yazılımları sunmaktadır.

Tahsis

Experian tahsis stratejinizi kolaylaştırmak amacıyla Sigortacılık sektörü için özel olarak geliştirilmiş ürünler kullanarak riskinizi azaltmanıza ve sahteciliği önlemenize yardımcı olmaktadır.  

Araç Bilgisi

Otomotiv sektörü için özel olarak geliştirilmiş araç bilgisine yönelik ürün ve hizmet yelpazemiz, kurumunuzun risklere karşı korunmasına yardımcı olmaktadır.

Uyum / En İyi Uygulama

Düzenlemelere uyum sağlamanıza, en iyi uygulamaları kendi kurumunuzda hayata geçirmenize, gözden kaçmış ya da unutulmuş yatırımlarınızı doğrulamanıza, takip etmenize ve bulmanıza yardımcı olan ürün ve hizmetlerimiz özellikle Sigortacılık sektörü için geliştirilmiştir.

Need More Information?

Book consultation today!

Would you like to hear from us?*

By signing up to Experian business marketing communications you will receive the latest research, insight, news and invites to events and webinars. Experian offers a wide range of products and services. We will do our best to send you only communications that we deem to be relevant to you, your job and your business. You can change your mind at any time.

  • Submit

Risk Yönetimi

Risk Yönetimi hakkında daha fazla bilgi almak; ürün ve hizmetlerimizi incelemek için tıklayın.


[an error occurred while processing this directive]
Sample Title*$*Sample Description*$*/site-images/EXPERIAN_2CLR_noSM-Web.jpg*$*en_US