Müşteri ilişkilerini geliştirin

Müşteri ilişkilerini güçlendirmek üst düzey yöneticiler için birinci dereceli önceliktir. Örneğin, finansal hizmetlerde çapraz satış ile cüzdan payını artırmak, büyüme açısından son derece önemli bir stratejidir.

Çapraz satış, daha yüksek düzeylerde müşteri bağlılığı oluşturup yıpranma oranını azaltarak daha karlı ilişkiler kurulmasını sağlar.

Çoğu müşteri, sigorta, konut kredisi, araç kredisi ve kredi kartları gibi temel finansal ürünleri birincil bankalarının dışında tutmaya devam ediyor. Bu ve diğer ürün ve hizmetler, bankalar için çapraz satışta uzmanlaşma isteği uyandırıyor.

Temel segmentasyon teknikleri ve ara sıra belli konularda düzenlenen kampanyaların kullanıldığı geleneksel çapraz satış yaklaşımları müşteri kazanma sürecinin ilk birkaç ayında, yani müşteri ilk kullanım davranışlarını geliştirirken en iyi etkiyi sağlar. İlerleyen aylarda, müşterinin çapraz satış gereksinimlerini belirlemek açısından en iyi performansı olay odaklı analitik modeller gösterir.

Olay odaklı yaklaşımlar, müşteri gereksinimlerine daha hızlı yanıt verdiği ve satın alma eğilimine yönelik anları daha doğru şekilde yakalayabildiği için daha yüksek geri dönüş oranları sağlar.

Experian müşteri ilişkilerini geliştirmenize nasıl yardımcı olabilir?

PowerCurve Platformu

 

PowerCurve Platformu

PowerCurve ile karar alıcılarınız verinin değerini ortaya çıkararak müşteri davranışları hakkında çok daha iyi tahminlerde bulunabilir, değişimleri öngörebilir, riskleri azaltabilir ve stratejik kararlar alabilir.

PowerCurve Customer Management

PowerCurve
              Customer Management

Tüm müşteriler için benzersiz birer profil oluşturma imkanı sunan PowerCurve™ Customer Management, her bir müşterinizle ilişkilerinizin dinamikleri hakkında daha derin bir içgörü sağlar.

PowerCurve Strategy Management

PowerCurve
              Strategy Management

İleri düzey analitik teknikler ile karar stratejilerini birlikte sunan bu güçlü çözüm, kuruluşların doğru kararlar almalarını sağlayarak daha yüksek performans sergilemelerine ve karlılık oranlarını artırmalarına yardımcı olur.

İleri Düzey Analitik ve Danışmanlık

İleri Düzey Analitik
              ve Danışmanlık

İleri Düzey Analitik ve Danışmanlık ile en iyi tahmine dayalı analitik teknikleri global ve sektörel danışmanlık tecrübemizle bir araya getiriyor, veriyi bilgiye ve kullanılabilir zengin içgörüye dönüştürüyoruz.

Ücretsiz Danışmanlık Talep Edin

Uzmanlarımızdan ücretsiz danışmanlık talep etmek için lütfen aşağıdaki talep formunu doldurun.
 • Gönder

[an error occurred while processing this directive]
Sample Title*$*Sample Description*$*/site-images/EXPERIAN_2CLR_noSM-Web.jpg*$*en_US