Yeni Nesil KKB Bireysel Kredi Notu ile Kararlarınız Daha Hızlı ve Daha Doğru

Her geçen gün daha da zorlaşan ekonomik koşullar, finans sektörünün her gün alması gereken kararları da olumsuz yönde etkiliyor. Experian’ın Kredi Kayıt Bürosu için geliştirdiği Yeni Nesil KKB Bireysel Kredi Notu (G4) ve Bireysel Borçluluk Endeksi (BBE) sayesinde her zamankinden daha hızlı ve doğru kararlar alın.

Neden G4?

Finansal kredi riskini mevcut koşullarda daha iyi yansıtacak bir şekilde, günümüze daha yakın, şu ana kadarki en büyük örneklem seti kullanılarak üretilen G4 skorunda, farklı segmentler için farklı modeller geliştirildi. G3 ile karşılaştırıldığında kullanılan değişken sayısı 5 katına çıkartıldı. Geliştirilen yeni modelde kullanılan değişkenlerin %90’ı analitik bilgi ve deneyimlere dayanılarak türetildi. Böylece G4’ün ayrıştırma gücü (Gini) %81’e ulaştı.

Yeni Nesil KKB Bireysel Kredi Notu (G4) ile:

  • İstatistiki ayrıştırma gücü açısından G3’e oranla %8.5 iyileşme sağlandı.
  • Tüm portföyün %21’ini oluşturan “Sorunlu” kredi geçmişine sahip segment üzerindeki ayrıştırma gücü G3’e kıyasla %83 arttırıldı.

Yeni Nesil KKB Bireysel Kredi Notu’nun kurumunuza sağlayacağı faydalar hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen formumuzu doldurun. En kısa zamanda uzmanlarımız sizinle iletişime geçecektir.

Need More Information?

Book consultation today!

Would you like to hear from us?*

By signing up to Experian business marketing communications you will receive the latest research, insight, news and invites to events and webinars. Experian offers a wide range of products and services. We will do our best to send you only communications that we deem to be relevant to you, your job and your business. You can change your mind at any time.

  • Submit

[an error occurred while processing this directive]
Sample Title*$*Sample Description*$*/site-images/EXPERIAN_2CLR_noSM-Web.jpg*$*en_US