AIRB

Uyarlanabilir ve derinlikli AIRB yaklaşımımızla CRD IV düzenlemelerine uymanıza yardımcı olacak rekabet ve strateji avantajları elde edin.

CRD IV’e uyum için Gelişmiş Dahili Derecelendirme Bazlı (AIRB) yaklaşımlarımızı benimsemek, söz konusu işletmenizde kredi riskini yönetmek olduğunda, bir finans hizmeti kuruluşu olarak esneklik kazanmanıza yardımcı olabilir.

Perakende ve perakende dışı kredi portföylerinizdeki bireylerin ve işletmelerin kredi riskini anlamak, bilançonuzda tutmanız gereken yasal özkaynak miktarını değerlendirmek açısından büyük önem taşır.

Ayrıca düzenleyici kuruma kredi işinizin doğasında var olan riskleri anladığınızı ve yönetebildiğinizi göstermeniz de eşit derecede önemlidir

Nasıl çalışır?

  • Finans sektöründeki 30 yılı aşkın tecrübemiz ile, çeşitli ekonomik faktörler karşısında riskinizin stres testlerini gerçekleştirmek için gelişmiş analizlerden yararlanarak, AIRB mimarisini CRD IV düzenlemelerine uymanın ötesine geçmesi için sürekli olarak geliştiriyor ve optimize ediyoruz.
  • Kredi riski modelinizi ve sermaye seviyelerinizi güçlendirmek, piyasa koşulları nasıl olursa olsun müşterilerinize doğru kredi politikalarını ve ürünlerini sunmanıza yardımcı olabilir.

What are the benefits? - waiting for translation and content

Bizimle iletişime geçin ve işletmenizin büyümesine nasıl yardımcı olabileceğimizi keşfedin