Gizlilik Politikası

Experian Türkiye Gizlilik Politikası

Yasal Hükümler, Koşullar ve Veri Gizliliği Politikamız

Lütfen bu siteyi kullanmadan önce aşağıdaki bilgileri dikkatlice okuyunuz. Bu siteyi kullanarak bu hüküm ve koşulları kabul etmiş olursunuz. Bu hüküm ve koşulları kabul etmiyorsanız, lütfen bu siteyi kullanmayınız.

Buradaki hüküm ve koşullar, tümü burada "Experian" olarak anılacak olan, Experian

Information Solutions, Inc., ana şirketleri, yan kuruluşları, bağlı kuruluşları, bölümleri, yüklenicileri ve tüm veri kaynakları ve tedarikçileri için geçerlidir. Buradaki hüküm ve koşullar, Experian tarafından veya diğer türlü bu site aracılığıyla sunulan ürünler veya hizmetler için geçerli olan özel hüküm ve koşullara ektir ve bunları geçersiz kılmaz.

BU WEB SİTESİNDE SUNULAN BİLGİLER VE ÜRÜNLER VEYA HİZMETLER, TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VEYA İHLAL ETMEME GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ HİÇBİR GARANTİ OLMAKSIZIN, "OLDUĞU GİBİ" SAĞLANMAKTADIR. EXPERIAN HERHANGİ BİR TARAFA KARŞI, AKDİ BİR EYLEM, İHMAL VEYA HAKSIZ FİİL OLUP OLMADIĞINA BAKILMAKSIZIN VE EXPERIAN SÖZ KONUSU ZARARIN OLASILIĞI KONUSUNDA UYARILMIŞ OLSA BİLE, BU WEB SİTESİNİN VEYA BAĞLANTI VERİLMİŞ HERHANGİ BİR WEB SİTESİNİN KULLANIMINDAN VEYA KULLANILAMAMASINDAN KAYNAKLANAN DOĞRUDAN, DOLAYLI, ÖZEL VEYA NETİCE KABİLİNDEN DOĞAN ZARARLAR DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAKSIZIN, KAR KAYBI, KULLANIM KAYBI, İŞ KESİNTİSİ VEYA DİĞER EKONOMİK KAYIPLAR, PROGRAMLARIN VEYA BAŞKA VERİLERİN KAYBI DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAKSIZIN HERHANGİ BİR ZARARDAN HİÇBİR ŞEKİLDE SORUMLU OLMAYACAKTIR. BAZI YARGI ALANLARI, GARANTİ VEYA ZARARLARIN HARİÇ TUTULMASINA VEYA SINIRLANDIRILMASINA İZİN VERMEMEKTEDİR.

EXPERIAN HİÇBİR KOŞULDA, BU WEB SİTESİNDEKİ HERHANGİ BİR BİLGİ, ÜRÜN VEYA HİZMETLERİN DOĞRULUĞU, KAPSAYICILIĞI, TAMLIĞI, KESİNLİĞİ, VAKİTLİLİĞİ, TİCARETE ELVERİŞLİLİĞİ VEYA HERHANGİ BİR AMACA VEYA KULLANIMA UYGUNLUĞU KONUSUNDA GARANTİ VERMEMEKTEDİR.

Bu Web sitesinde bulunan bilgiler, ürünler ve hizmetler, teknik yanlışlıklar veya yazım hataları içerebilir.

Experian, bu sitenin veya herhangi bir bölümünün tabi olduğu hüküm ve koşulları, bu site aracılığıyla sunulan bilgileri, ürünleri veya hizmetleri değiştirme, tadil etme veya bunlara ekleme yapma hakkına sahiptir. Söz konusu değişiklikler, tadiller, eklemeler veya silmeler, bu sitede veya diğer elektronik veya geleneksel yollarla yayınlanmak da dahil olmak üzere herhangi bir yolla yapılabilecek bildirim üzerine derhal yürürlüğe girecektir. Burada belirtilen hüküm ve koşullarda yapılan ilgili değişiklikler, tadiller, eklemeler veya silmelerden haberdar olmak için bu sayfayı periyodik olarak gözden geçirmeyi kabul etmektesiniz. Söz konusu bildirim yapıldıktan sonra siteyi kullanmaya devam etmeniz, değişiklikleri, tadilleri, eklemeleri veya silmeleri kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

Diğer Web sitelerine bağlantılar

Experian'ın sitesi, kolaylık sağlamak amacıyla, üçüncü taraf Web sitelerine bağlantılar içerir. Experian, bağlantılar aracılığıyla erişebileceğiniz herhangi bir üçüncü taraf Web sitesi hakkında hiçbir beyanda bulunmaz veya garanti vermez. Experian, ilgili Web sitelerine bir bağlantı sağlayarak, ilgili Web sitelerinin içeriği veya kullanımı konusunda herhangi bir onay vermez, benimsemez veya diğer türlü hiçbir sorumluluk kabul etmez.

Ticari Marka

Bu sitede atıfta bulunulan Experian ve Experian ürünleri, Experian Information Solutions, Inc. veya iştiraklerinin ticari markaları, hizmet markaları veya tescilli ticari markalarıdır. Burada adı geçen diğer ürünler ve şirket adları, ilgili sahiplerinin ticari markaları olabilir. Experian'ın açık yazılı izni olmaksızın herhangi bir Experian ticari markası herhangi bir üçüncü tarafça kullanılamaz.

Telif Hakkı

© Experian Information Solutions, Inc., 2006. Her hakkı saklıdır. Experian'ın Web sitesinin hiçbir bölümü, Experian Information Solutions, Inc.'in önceden yazılı izni olmaksızın, herhangi bir biçimde veya şekilde çoğaltılamaz, değiştirilemez veya dağıtılamaz.

Experian'ın Web sitesinin unsurları, ticari takdim şekli, ticari marka, haksız rekabet ve diğer kanunlarla korunmaktadır ve kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Bu Web sitesindeki hiçbir logo, grafik veya resim Experian'ın açık yazılı izni olmadan kopyalanamaz veya yeniden aktarılamaz.

Web trafiği analizi

Aşağıda, www.experian.com adresinin Amerika Birleşik Devletleri bölümündeki Web sayfalarına gelen Web sitesi ziyaretçi trafiğini analiz etmek için Experian’ın kullandığı teknoloji açıklanmaktadır. Çevrimiçi sunulan belirli bir Experian ürünü veya hizmetiyle bağlantılı olarak kullanılan çerezlerin, Web günlüklerinin veya diğer teknolojilerin kullanımı hakkında bilgi için lütfen Ürün ve hizmetlerin veri gizliliği politikalarını ziyaret edin ve belirli çevrimiçi ürün veya hizmetin veri gizliliği politikasını inceleyin.

Veri Gizliliği Yaklaşımımız

Experian® topladığı, sakladığı ve kullandığı bilgilerden kendisini sorumlu görmektedir. Sorumluluğumuz altındaki bilgilerin güvenliğini sağlamak ve uygun, sorumlu kullanım yoluyla tüketicilerin veri gizliliğini korumak bizim sorumluluğumuzdur. Milyonlarca insan ve işletme hakkındaki bilgilere dayalı hizmetler sunuyoruz. Bu bilgiler Küresel Veri İlkelerimize uygun olarak kullanılır. Ayrıca bu konudaki Tezhip Metni de incelenmelidir.

Bu Global Veri İlkeleri, Experian'ın, bilgi kullanımının tüketicilerin gizlilik beklentilerini karşılarken hem işletmelere hem de bireylere fayda sağlaması gerektiğine olan inancının temelini oluşturur.

İlkelerimizi temel alan bilgilendirme politikaları, bilgilerin nasıl kullanılabileceğini daha ayrıntılı olarak tanımlar. Bilgi, ürün veya hizmetin kullanıldığı alandaki yasal gereklilikleri ve tüketici beklentilerini karşılamak için politikalar değişmektedir.

Bu politikaların temelinde Experian'ın tüketicilere kişisel bilgilerin kullanımı hakkında bilgi, seçim ve eğitim sağlama taahhüdü yatmaktadır. Eğitimli tüketiciler, tüketicilerin talep ettiği ürün ve hizmetleri verimli bir şekilde sunmak için giderek daha fazla bilgi alışverişine dayanan bir dünyada etkili ve başarılı katılımcılar olmak için daha donanımlıdır.

Günümüzde, ticari müşterilerimizin ihtiyaçları ve tüketici beklentileri sürekli değişiyor ve teknoloji de sürekli gelişiyor. Bu Küresel Bilgi Değerlerine dayanan veri gizliliğine yaklaşımımız, Experian'ın sürekli değişen ihtiyaç ve beklentilere yanıt vermesini ve bu dinamik ortamda bilgi sorunlarını çözmek için yeni süreçler ve politikalar uygulama esnekliği sağlıyor.