Veri Eşleştirme

Her bir müşterinizle ilgili eksiksiz bir görünüm elde edin

Veri eşleştirme yazılımımız isim ve adres gibi veri unsurları arasında bağlantılar bularak veritabanınızdaki tüm mükerrer girişleri tespit edebilir.

Güçlü eşleştirme motoru klavye hataları, eksik sözcükler ya da harfler, fazladan yazılmış kelimeler veya harfler, rumuzlar ve kültürler arası isin varyasyonları gibi sorunları göz önünde bulundurarak bağlantılı ya da benzer kayıtları belirleyebilir.

Experian’ın veri eşleştirme yazılımı kişisel ve ticari veri setleri içinde benzerlikler bulmak için benzer öğe eşleşmelerinden ve multikültürel istihbarattan yararlanır.

Tam eşleşmeler arayan diğer ürünlerin aksine, tam doğru yazım veya sıralamaya bakılmaksızın olası en fazla eşleşmeyi bulmak için birden çok arama algoritması kullanırız.

Eşleştirme çözümlerimiz şunlardır:

Gerçek zamanlı eşleştirme

Eleme API’mizi web sitenize veya uygulamalarınıza entegre edin.
Yeni bir kayıt oluşturulduğunda eşleştirme çözümümüz bunun mükerrer bir kayıt olup olmadığını anında tespit eder.

Liste işleme hizmeti

Çevrimiçi toplu işlem hizmetimiz listenizi düzenli olarak ya da ihtiyaç duyduğunuz zaman isim eşleşmeleri ve mükerrer kayıtları arayarak düzeltmenize imkân verir.

Aperture Data Studio

Kolay kullanımlı veri yönetimi yazılımımız, tüm veri kalitesi inisiyatiflerinin bir parçası olarak kullanılabilecek bir iş akışı adımı olarak Experian Match’i içerir.

Bizimle iletişime geçin ve işletmenizin büyümesine nasıl yardımcı olabileceğimizi keşfedin

Veri eşleştirmenin faydaları

  • Mükerrer kayıt belirleme yazılımı kullanarak müşteri kayıtlarınızı performans, verimlilik, daha iyi ticari istihbarat ve daha fazla veri tabanı doğruluğu için konsolide edebilirsiniz.
  • Veri uyumlulaştırması olmazsa, müşteri bilgileri farklı kayıtlara dağılarak istihbarat ve içgörülerin bölünmesine yol açar ve farklı kanallarda müşterilerinizle anlamlı bağlantılar kurabilmeniz zorlaşır.
  • Tek Müşteri Görünümü (SCV) oluşturmak ve daha fazla müşteri içgörüsü elde etmek veri temelli tüm işletmeler için önemli bir adımdır
  • Maliyetleri düşürün ve gelirleri artırın, müşteri sadakatini teşvik edin, süreçlerinizde daha verimli olun ve düzenlemelere uyumlu hâle gelin

Nasıl çalışır?

Teknik bilgiler

Experian Match sektör lideri hız, güvenilirlik ve kullanım kolaylığı sağlar.

Bir veritabanı içindeki birden fazla alanda hızlı ve doğru eşleşmeler sağlayabilen bu eleme çözümü son kullanıcılar düşünülerek tasarlanmıştır.

Sağlam mimarisi sayesinde eşleştirme kriterlerinin, arama tekniklerinin, entegrasyon yaklaşımlarının, fonetik algoritmaların, kural setlerinin ve daha fazlasının kişiselleştirilebilmesine imkân verir.

Benzer öğe araması ve fonetik eşleştirme işlevinin kullanılmasıyla yeni bir kaydın mükerrer bir kayıt olup olmadığının anında belirlenmesi amacıyla uygulamalarınız ve veritabanlarınıza entegrasyon

Mükerrer kayıtların belirlenmesinde ve birleştirme/temizleme işlemlerinde kullanılan hızlı performanslı toplu işlem motoru

İş ve müşteri kayıtları için isim ve adres eşleştirmesi

Kaynaklar

Evrensel Bir Müşteri Görünümüne Doğru

Kuruluşların verilerini faydalı bilgilere dönüştürerek, değerlerini nasıl açığa çıkarabileceğini ve Evrensel bir Müşteri Görünümü elde ederek müşterileri için nasıl sonuçlara ulaşabileceklerini inceliyoruz.

Tek Müşteri Görünümü (SCV) Rehberi

Tek Müşteri Gönümünün daha fazla müşteri içgörüsü elde etmenizi sağlayarak veri inisiyatiflerini nasıl ileriye taşıdığını inceliyoruz.